industrial autoclaves

شرکت مهندسی تحقیقاتی رافع اصفهان موفق به ساخت نوع خاصی از  اتوکلاو صنعتی (Industrial Autoclave) با برخی مکانیزم های ویژه شده است. اتوکلاوهای صنعتی عموماً در ساخت قطعات کامپوزیتی با کیفیت بالا، عملیات حرارتی فلزات و مواردی از این دست در صنایع هوا فضا، شیمیایی، پزشکی و ..  مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین گلوگاه ساخت اتوکلاوهای صنعتی درب آسان بازشو می‌باشد که می بایست از طرفی با سرعت باز و بسته شود و از طرفی تضمین کننده‌ی فشار و یا خلأ محفظه باشد.

به لطف خداوند متعال و با همت و تلاش بی وقفه متخصصین و سایر پرسنل شرکت رافع این نوع خاص اتوکلاو طراحی و تولید شد. به عنوان برخی از ویژگی های قابل ذکر نمونه تولید شده میتوان به حجم 5000 لیتری، مجهز بودن به درب آسان بازشو (Rapid Door) با جک هیدرولیکی و قابلیت استفاده از خلأ 0.01 تور تا فشار 32 بار و دمای 200 درجه سانتی گراد اشاره کرد. همچنین این اتوکلاو دارای سامانه همرفت در انتها، المنت حرارتی، ریل داخلی و خطوط خلأ می‌باشد.

لازم به ذکر است تمامی مراحل طراحی تا ساخت این نوع اتوکلاو صنعتی توسط شرکت رافع صورت گرفته و دانش فنی آن کاملاً بومی سازی شده است. در کنار تمام این دست آورد ها باید به این نکته توجه نمود که حتی بدون در نظر گرفتن تحریم های بین المللی و موانع خرید از کشور های خارجی و هزینه‌ و زمان حمل و نقل، فقط با مقایسه قیمت محصول مشابه خارجی به ازای ساخت هر دستگاه از این اتوکلاو مبلغی در حدود سی تا صد و پنجاه هزار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور عزیزمان انجام می‌گیرد که با توجه به حساسیت و تعداد قابل توجه نیاز صنایع داخلی کشور به این دستگاه تولید آن توسط شرکت رافع گام ارزشمندی در راستای منافع اقتصادی ملی و افزایش کیفیت محصولات و خودکفایی صنایع استفاده کننده از این نوع دستگاه بوده است.